DEPILACE CUKROVOU PASTOU A TEPLÝM VOSKEM

 

DEPILACE CUKROVOU PASTOU

Jedná se o velmi šetrný způsob depilace, kde se chloupky z vlasového váčku odstraňují po směru jejich růstu, tudíž se netraumatizuje vlasový váček a lze se vyhnout jeho zánětu. Tím, že jsou chloupky odstraňovány vždy po směru růstu, nedochází k přetržení chloupků, ale k jejich vytažení což zabraňuje podráždění pokožky a červených zarůstání chloupků.

Depilační cukrová pasta se připravuje na bázi starověkých receptů. Pasta se připravuje výhradně z přírodních materiálů, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém. Depilační pasta se skládá z glukózy, tedy z monosacharidů a z vody. Je to shodná glukóza, kterou náš organizmus produkuje. Cukrová pasta se používá při teplotě shodné s teplotou těla, a tak nezpůsobuje překrvení a nepředstavuje nebezpečí ani pro křečové žíly.

Brazilská depilace

Velmi oblíbená hlavně v letních měsících je tzv. Brazilská depilace – šetrná depilace třísel a intimních partií těla. Brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků z intimních partií. Pod pojmem brazilská depilace se označuje i taková depilace, při které se v oblasti intimních partií ponechá část ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě úzkého proužku (landing strip) nebo trojúhelníku (triangle).

Výsledný efekt je okamžitý, pokožka je hladká a bez podráždění. Chloupky při odstranění metodou cukrovou pastou postupně slábnou a nezarůstají, po čase pak mizí úplně a Vaše pokožka může být stále hladká.

Depilace podpaží
Folikuly chloupků v podpaží se obvykle nachází velmi hluboko pod kůží. Proto je vhodné, aby byly chloupky při jejich odstraňování co nejdelší.

Depilace horního rtu
Odstranění chloupků nad horním rtem pomocí cukrové pasty je velmi efektivní. Šetrností přírodních složek je pleť jen minimálně podrážděna, velmi rychle se regeneruje a chloupky mizí na dalších 6 týdnů.

– – – – – – – – – – –

Praktické informace před depilací cukrovou pastou

ideální délka chloupků pro depilaci je 0,5cm (tzn. asi 10-12 dní předem neholit)

pokud jsou chloupky delší než 1cm, nanášení pasty na dlouhé chloupky nepříjemně tahá, doporučujeme je zastřihnout na požadovanou délku.

 

DEPILACE TEPLÝM VOSKEM

 

Odstraňování chloupků pomocí teplého vosku je dnes nejpoužívanější metodou depilace.

Vosk se rozehřeje do tekuté konzistence a nanáší se pomocí speciální patrony. Na povrchu kůže se vytvoří tenký film vosku, který přilne k chloupkům. Protože je vosk teplý, rozšíří se póry a chloupky se pak dají snadněji odstranit. Na rozetřený vosk se přiloží pásek a pomocí rychlého pohybu proti směru růstu chloupků se chloupky vytrhnou. Protože se chloupky vytrhnou i s kořínky, vydrží takto ošetřené místo několik týdnů hladké.

Tuto metodu odstranění chloupků je možné použít na celém těle. V salonku se ale používá převážně na chloupky nohou a rukou . Pro citlivější partie lze vosk také použít, ale my Vám doporučujeme volit spíše cukrovou pastu.

Jak se na depilaci připravit

Před návštěvou dbejte o osobní hygienu. Aby bylo odstranění chloupků co nejlepší měly by mít délku alespoň 5 mm. Proto je minimálně 1 týden neholte.

Po odstranění chloupků

Po zákroku může být kůže načervenalá. To je zcela normální. Zčervenání zmizí do 24 hodin. Alespoň 1 den se vyhýbejte přímému slunci a mytí v horké vodě, návštěvě bazénu či sauny.